Menu

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania, co do funkcjonowania sklepu.
tel. 510 180 933
tel. 2 531 808 397
tel/fax (86) 476 30 80
email w.rokicki@wp.pl
gg 37976174
Skype Me™!

Lub skorzystaj z formularza:
- Kontaktowego

BIAWAR Hevelius 300/30

OPIS PRODUKTU

BIAWAR HEVELIUS 300/30 o numerze katalogowym 22229 to zestaw solarny, w którego skład wchodzą przede wszystkim dwa kolektory próżniowe 15-rurowe HEVELIUS SCM-15 oraz wymiennik z dwiema wężownicami o pojemności 300l MEGA SOLAR 300. Kolektory HEVELIUS posiadają certyfikat Solar KEYMARK, który jest przyznawany kolektorom o najwyższej jakości. Zestaw solarny przeznaczony jest dla 4-5 osób.

Elementy zestawu:

 • Dwa kolektory próżniowe HEVELIUS SCM-15 58/1800 z uchwytami
 • Wymiennik Mega Solar z dwiema wężownicami (poj. 300 l)
 • Grupa pompowa UPS 25-60 1-drogowa z rotametrem 2-12 l/min.
 • Separator powietrza 2*GW 3/4"
 • Przewód elastyczny, izolowany o dł. 1,5mb do połączenia wymiennika z grupą pompową G 3/4"– G 3/4"
 • Solarny zestaw do podłączenia naczynia
 • Naczynie przeponowe solarne 24 l
 • Regulator solarny wraz z czujnikami temperatury
 • Trójnik z ręcznym odpowietrznikiem solarnym i śrubunkiem nakrętnym na 3/4"
 • Złączka elastyczna INOX 3/4" do połączenia między kolektorami
 • Cztery złączki Conex 22x3/4'' do przejścia z kolektora na GW 3/4"
 • Opakowanie uszczelek 3/4" (10szt.)
 • Przedłużka redukcyjna GW 1” – GW 3/4” – na wymiennik
 • Płyn solarny - glikol propylenowy 20 litrów


Cechą charakterystyczną kolektorów próżniowych BIAWAR HEVELIUS SCM jest zastosowanie technologii Heat-Pipe (rurki ciepła umieszczone wewnątrz rury kolektora). Polega ona na podgrzewaniu dolnego końca miedzianej rurki umieszczonej wewnątrz kolektora, co wywołuje parowanie cieczy pobierającej ciepło. Para przenosi się do górnej, zimniejszej części rurki, gdzie skrapla się na chłodniejszych ściankach, oddając ciepło. Następnie skroplona ciecz spływa grawitacyjnie do dolnej, cieplejszej części. Parametry techniczne kolektora SCM-15 zostały przedstawione w tabeli.

Do uzyskania ciepłej wody w zestawie znajduje się wymiennik z dwiema wężownicami BIAWAR MEGA SOLAR 300. Specjalna konstrukcja wężownic zapewnia szybkie i równomierne ogrzewanie wody w całej objętości zbiornika, co uniemożliwia rozwój bakterii z rodzaju legionella. Wbudowane osłony czujników pozwalają na połączenie z automatyką sterującą. Zbiornik został zabezpieczony antykorozyjnie emalią ceramiczną DIRECT PLUS oraz dwiema anodami magnezowymi.

Oferowana w zestawie GRUPA POMPOWA eliminuje w 100% problem grawitacyjnej cyrkulacji wewnątrz układu solarnego. Zestaw do montażu na zasilaniu do kolektora zawierający pompę obiegową UPS 25-60 z 2-metrowym przewodem elektrycznym, 4- drogowy zawór kulowy z gniazdem termometru z wbudowanym zaworem zwrotnym, termometr kontaktowy, zawór bezpieczeństwa, manometr. Zestaw pompowy zawiera również zawory do napełniania, opróżniania i płukania instalacji oraz rotametr 2-12 l/min.

SEPARATOR POWIETRZA umożliwia ciągłe usuwanie powietrza z instalacji. Wykonany jest z materiałów odpornych na temperatury rzędu 150°C. Powietrze, które dostaje się do instalacji solarnej w czasie napełniania lub w wyniku nieszczelności, powoduje głośną pracę instalacji oraz zapowietrzenie się kolektorów słonecznych, co skutkuje spadkiem ilości ciepła oddawanego przez instalację i zadaniem separatora jest eliminowanie tego zjawiska. Dzięki niemu nie trzeba obawiać się także skrócenia żywotności instalacji wskutek korozji i uszkodzeń armatury.

W zestawie znajduje się PRZEPONOWE SOLARNE NACZYNIE WYRÓWNAWCZE o pojemności 24 litrów, którego zadaniem jest  zabezpieczenie instalacji solarnej przed zwiększeniem objętości płynu solarnego w systemie. Zasada działania naczynia wyrównawczego umożliwia wyrównanie zmian rozszerzalności cieplnej płynu solarnego w układzie bez jego ubytków, jak również zapewnia utrzymanie ciśnienia płynu solarnego na określonym poziomie. Samoczynnie uzupełnia płyn solarny w układzie w przypadku ubytków przez drobne nieszczelności.

Najczęściej REGULATOR SOLARNY służy do wysterowania pompy ładującej zasobnik ciepła z kolektora słonecznego. Sterowanie odbywa się poprzez parametr wskazujący różnicę temperatur między temperaturą kolektora słonecznego a temperaturą mierzoną w zasobniku. Regulator solarny wyposażony jest w podświetlony, ciekłokrystaliczny ekran, co umożliwia ustawianie parametrów w ciemnych pomieszczeniach.

PŁYN SOLARNY będący elementem zestawu jest płynem niskokrzepnącym, którego głównym składnikiem jest nietoksyczny glikol propylenowy o wysokiej czystości. Płyn HENOCK wzbogacony został komponentami organicznymi o działaniu antykorozyjnym, dzięki czemu mamy zapewnioną skuteczną ochronę przed korozją wszystkich metali systemu solarnego, a szczególnie podzespołów ze stopów aluminiowych lub żeliwa.